Home » Pakalpojumi » Siltās grīdas

Siltās grīdas

Drukāt PDF

Siltās grīdas, siltās sienas un radiatori

SIA „SVEO LATVIJA” piedāvā silto grīdu, silto sienu un radiatoru apkures sistēmu projektēšanu un montāžu.

siltās grīdas

Siltās grīdas un siltās sienas – ideāla sistēma apkurei un dzesēšanai

Siltās grīdas un siltās sienas kā sistēmas ziemā veic apkures funkciju, bet vasarā tās ir iespējams pielāgot dzesēšanas režīmam, ja ir uzstādīta iekārta ar aukstuma ražošanas funkciju (piemēram, siltumsūknis ar dzesēšanas iespēju).

siltās grīdas (siltumefekts) siltās grīdas (siltumefekts)

Sevišķi noderīgas dzesējamās grīdas ir telpās ar lieliem logiem un skatlogiem, kur tās neļauj grīdai sasilt no tiešajiem saules stariem. Šis efekts ļoti pozitīvi iedarbojas uz telpas temperatūru un telpas klimatu. Tomēr, lai neradītu diskomfortu, grīdas virsmas temperatūra nedrīkst kristies zem 19 C.

siltās grīdas (dzesēšanas efekts) siltās grīdas (dzesēšanas efekts)

Savukārt temperatūras regulatori nodrošina optimālu telpas klimatu un neļauj dzesēšanas režīmā veidoties kondensātam.

Šāda veida dzesēšanas priekšrocības: nerodas caurvējš, dzesēšana tiek veikta ekonomiski.

siltās grīdas ierīkošana

Mājīgs risinājums

Lai mājoklī būtu patīkami uzturēties, jāpievērš papildus vērība tādiem parametriem kā gaisa temperatūra, gaisa kustības ātrums, gaisa maiņa un gaisa mitrums. Vairums cilvēku vislabāk jūtas temperatūrā robežās no 20 līdz 22 grādiem.

Izmantojot virsmu apkuri (siltās grīdas vai/un siltās sienas), arī pie zemākas telpas temperatūras saglabājas komforta sajūta, jo virsmas apkures gandrīz ideālais temperatūras profils neļauj telpā veidoties temperatūras noslāņojumiem. Turklāt virsmas apkures sistēmas ar savu zemo virsmas temperatūru nodrošina vislabākos priekšnoteikumus optimālam gaisa ātrumam telpā. Tas ir nepieciešams, lai sadalītu siltumu mājoklī vienmērīgi bez straujas gaisa konvekcijas.

siltās grīdas ierīkošana

Vairāk brīvas telpas

Izmantojot siltās grīdas vai/un siltās sienas, apkures un dzesēšanas sistēmas telpā nav redzamas. Tās dod neierobežotu brīvību telpas izkārtojumā, jo sildķermeņi vairs neaizņem nekādu grīdas platību, kā, piemēram, radiatori.

siltās sienas

Termogrāfiskā pārbaude

Kad apkure ir ieslēgta, ar siltumjūtīgu foliju var viegli noskaidrot, kur sienā atrodas caurules. Karinot pie sienas attēlus vai kādus citus priekšmetus, šādā veidā var droši izvairīties no cauruļu bojāšanas.

siltās grīdas termogrāfiskā pārbaude